Prawosławny monaster św. Cyryla i Metodego

http://www.monasterujkowice.pl/?id=78
Monaster w Ujkowicach » Aktualności » WYJAŚNIENIE

WYJAŚNIENIE 02.01.2014

Droga Rodzino Cyrylo-Metodiańska !


W związku z tym, że w wysłanym do wielu z Was liście znalazło się nieprecyzyjnie sformułowanie dotyczące grup kolędniczych nie związanych z naszym Monasterem, pragniemy ponownie i dokładniej wyjaśnić, że wszystkie osoby i grupy kolędnicze, które posiadały dokument wydany w Monasterze z umieszczonym na nim pisemnym błogosławieństwem Metropolity Warszawskiego Sawy lub Arcybiskupa białostocko-gdańskiego Jakuba, były dla nas znane, a wszystkie pieniądze, jakie przy okazji kolędowania zostały przez te grupy zebrane na nasz Monaster, zostały do nas wysłane.


Niezależnie od tych, znanych nam grup i osób, które przeważnie w tym samym składzie kolędowały już od wielu lat, zdarzyło się, że pojawiły się inne, nie znane dla nas grupy, które można było rozpoznać po tym, że nie posiadały pisemnego błogosławieństwa od Władz Cerkiewnych.


Tak jak zostało napisane - w tym roku postanowiliśmy, że nie będziemy brać udziału w „przemyśle kolędniczym”. Okres Świąt Bożego Narodzenia jest czasem, kiedy wydatki na wszystkie produkty potrzebne do godnego przygotowania świątecznego stołu, na choinki i nieodłączne ozdoby oraz opłacenie wszystkich innych spraw są bardzo duże. My w tym czasie nie chcemy być dla Was dodatkowym obciążeniem.


Każdy więc, kto będzie chciał kolędować, może to robić w swoim własnym gronie – wśród przyjaciół i znajomych – nie po to, aby zebrać pieniądze, ale na chwałę Bożą i radość z Nowonarodzonego Zbawiciela wiernych Bogu ludzi, Jezusa Chrystusa.


Jeśli zaś ktoś będzie chciał przesłać ofiarę, prosimy przesyłać bezpośrednio do Monasteru (na konto Monasteru, albo przekazem na nasz adres).


Za zaistniałe nieporozumienie przepraszamy, a za wszelkie ofiary przesłane na nasz Monaster serdecznie dziękujemy.


© Monaster św. Cyryla i Metodego w Ujkowicach - monasterujkowice.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.