Prawosławny monaster św. Cyryla i Metodego

http://www.monasterujkowice.pl/?id=79
Monaster w Ujkowicach » Aktualności » BOŻE NARODZENIE 2014

BOŻE NARODZENIE 2014 02.01.2014

„Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje -

jako słońce niebo jaśnieje!

Chrystus, Chrystus nam się narodził,

aby nas od piekła oswobodził!”


CHRYSTOS RAŻDAJETSIA !!!


Czemu Pasterze do Groty spieszą i swoje dary Dziecięciu niosą? Bo Jezus Chrystus nam się narodził, aby nas od skąpstwa, zawiści i kamiennego serca oswobodził! Czemu Królowie za Gwiazdą śpieszą i drogie dary Dziecięciu niosą?

Po raz kolejny nasz słodki Zbawiciel - Jezus Chrystus - pozwala złożyć Siebie w Betlejemskim żłobku, aby wyciągnąć nas z grzechowego gnoju. Czy chcemy za Nim podążąć, jak wschodni Mędrcy, którzy przez swoją wiarę, miłość i nadzieję spotkali prawdziwego Zbawiciela i jedynego Mesjasza i Którego przyjęli do swoich serc. Oni doskonale zrozumieli, że Chrystus wymaga od nas wysiłku podążania za Gwiazdą Ewangelii i szukania Go przez całe życie w Jego dziełach stworzonych na ziemi – bo wszystko, co stworzył Bóg – głosi Jego chwałę!

Trzeba tylko szukać Boga w życiu – jak uczynili to trzej Królowie i wierzyć, że tylko Ewangelia Chrystusa jak Gwiazda może nas doprowadzić do spotkania z naszym Zbawicielem.

Kto zamknął serce na Ewangelię – ten jak Herod i cała Jerozolima nie widzi jej blasku, drży ze strachu przed prawdziwym Zbawcą i z namowy diabła, chce zabić Syna Bożego w świecie. Widzimy to w ostatnich prześladowaniach chrześcijan, czy w szatańskiej ideologii gender. To jest walka współczesnego Heroda z Chrystusem!


Życzymy Wam, by Nowonarodzony Jezus Chrystus, Zbawca człowieka, przyniósł pokój prześladowanym chrześcijanom na całym świecie, oraz nam samym, aby radość i światłość Bożego Narodzenia towarzyszyła Wam przez te święta, jak i przez Nowy Rok 2014.


SŁAWITE JOHO!

Archimandryta Nikodem Ihumen Prawosławnego Monasteru Świętych Cyryla i Metodego w Ujkowicach


© Monaster św. Cyryla i Metodego w Ujkowicach - monasterujkowice.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.